Nederlandse atleten in Rio de Janeiro

door

Nederlandse atleten op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro.

Sporten Deelnemers
Atletiek
  • Liemarvin Bonevacia (400 meter)
  • Nadine Broersen (zevenkamp)
  • Sifan Hassan (800 en 1.500 meter)
  • Susan Kuijken (5.000 en 10.000 meter)
  • Maureen Koster (5.000 meter)
  • Femke Pluim (polsstokhoogspringen)
  • Dafne Schippers (100 meter en 200 meter)
  • Jip Vastenburg (10.000 meter)
  • Anouk Vetter (zevenkamp)
  • Nadine Visser (zevenkamp)
  • Pieter Braun (tienkamp)
  • Churandy Martina (100 en 200 meter)
  • Eelco Sintnicolaas (tienkamp)
  • Andrea Deelstra (marathon)
  • Abdi Nageeye (marathon)
  • Fabian Florant (hink-stap-springen)
  • Tessa van Schagen (200 meter)
  • Solomon Bockarie (100 en 200 meter)
  • Jamile Samuel (200 meter)
  • Melissa Boekelman (kogelstoten)
  • Naomi Sedney 4×100 meter estafette
  • Marije van Hunenstijn 4×100 meter estafette
  • Tasa Jiya 4×100 meter estafette
  • Lisanne de Witte 4×400 meter estafette
  • Laura de Witte 4×400 meter estafette
  • Nicky van Leuveren 4×400 meter estafette
  • Eva Hovenkamp 4×400 meter estafette
  • Madiea Ghafoor 4×400 meter estafette
  • Hensley Paulina 4×100 meter estafette
  • Dimitri Juliet 4×100 meter estafette
  • Giovanni Codrington 4×100 meter estafette
  • Joren Tromp 4×100 meter estafette
Baanwielrennen
  • Laurine van Riessen (teamsprint, sprint en keirin)
  • Elis Ligtlee (teamsprint, sprint en keirin)
  • Kirsten Wild (omnium)
  • Tim Veldt (omnium en ploegenachtervolging)
  • Joost van der Burg (ploegenachtervolging)
  • Jan-Willem Schip (ploegenachtervolging)
  • Wim Stroetinga (ploegenachtervolging)
  • Theo Bos (teamsprint, sprint en keirin)
  • Matthijs Büchli (teamsprint en keirin)
  • Nils van ’t Hoenderdaal (reserve teamsprint en ploegenachtervolging)
  • Jeffrey Hoogland (teamsprint en keirin)
Badminton
  • Selena Piek en Eefje Muskens (vrouwendubbel)
  • Selena Piek en Jacco Arends (gemengd dubbel)
Beachvolleybal
  • Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen
  • Reinder Nummerdor/Christiaan Varenhorst
  • Marleen van Iersel/Madelein Meppelink
  • Sophie van Gestel/Jantine van der Vlist
BMX
  • Niek Kimmann
  • Jelle van Gorkom
  • Twan van Gendt
  • Laura Smulders
  • Merle van Benthem
Boksen
  • Peter Müllenberg (-81 kilogram lichtzwaargewicht)
  • Nouchka Fontijn (-75 kilogram middengewicht)
  • Enrico Lacruz (-60 kilogram lichtgewicht)
Golf
  • Joost Luiten
Handbal
  • Dames team (Jasmina Jankovic, Tess Wester, Ailly Luciano, Laura van der Heijden, Jessy Kramer, Nycke Groot, Estavana Polman, Yvette Broch, Danick Snelder, Martine Smeets, Michelle Goos, Angela Malestein, Kelly Dulfer, Sanne van Olphen, Lois Abbingh)
Handboog
  • Sjef van den Berg – recurveteam en individueel
  • Mitch Dielemans – recurveteam en individueel
  • Rick van der Ven – recurveteam en individueel
Hockey
  • mannenploeg (Seve van Ass, Sander Baart, Billy Bakker, Jorrit Croon, Jeroen Hertzberger, Rogier Hoffman, Robert van der Horst, Robbert Kemperman, Milko Pruyser, Glenn Schuurman, Jaap Stockmann, Hidde Turkstra, Valentin Verga, Bob de Voogd, Mink van der Weerden en Sander de Wijn)
  • vrouwenploeg (Naomi van As, Willemijn Bos, Laurien Leurink, Joyce Sombroek, Carlien Dirkse van den Heuvel, Caia van Maasakker, Michelle van der Pols (reserve), Xan de Waard, Margot van Geffen, Marloes Keetels, Maartje Paumen, Lidewij Welten, Eva de Goede, Ellen Hoog, Kelly Jonker, Kitty van Male, Maria Verschoor, Larissa Meijer (reserve), Laura Nunnink (reserve))
Judo
  • Sanne Verhagen (-57 kilogram)
  • Anicka van Emden (-63 kilogram)
  • Kim Polling (-70 kilogram)
  • Marhinde Verkerk (-78 kilogram)
  • Tessie Savelkouls (+78 kilogram)
  • Jeroen Mooren (-60 kilogram)
  • Dex Elmont (-73 kilogram)
  • Frank de Wit (-81 kilogram)
  • Noël van ’t End (-90 kilogram)
  • Henk Grol (-100 kilogram)
  • Roy Meyer (+100 kilogram)
Mountainbike
  • Anne Terpstra
  • Rudi van Houts
Paardensport
  • dressuurteam (Diederik van Silfhout – Arlando, Hans Peter Minderhoud – Glock’s Johnson TN, Edward Gal – Glock’s Voice, Adelinde Cornelissen – Jerich Parzival)
  • eventingteam (Merel Blom – Rumour Has It, Tim Lips – Bayro, Alice Naber-Lozeman – ACSI Peter Parker, Theo van de Vendel – Zindane)
  • springteam (Jeroen Dubbeldam – SFN Zenith, Jur Vrieling – VDL Zirocco Blue, Harry Smolders – Emerald, Maikel van der Vleuten – VDL Groep Verdi, Reserve Gerco Schröder – London)
Roeien
  • lichte mannen vier-zonder-stuurman (Joris Pijs, Tim Heijbrock, Jort van Gennep, Björn van den Ende)
  • Holland acht mannen (Dirk Uittenboogaard, Boaz Meylink, Kaj Hendriks, Boudewijn Roell, Olivier Siegelaar, Tone Wieten, Mechiel Versluis, Robert Lücken, Peter Wiersum)
  • vrouwen dubbelvier (Chantal Achterberg, Nicole Beukers, Inge Janssen, Carline Bouw)
  • mannen twee-zonder-stuurman (Roel Braas, Mitchel Steenman)
  • mannen vier-zonder-stuurman (Harold Langen, Peter van Schie, Vincent van der Want, Govert Viergever)
  • Holland acht vrouwen (Wianka van Dorp, Claudia Belderbos, Lies Rustenburg, José van Veen, Ellen Hogerwerf, Sophie Souwer, Monica Lanz, Olivia van Rooijen, Ae-Ri Noort)
  • lichte vrouwen dubbeltwee (Ilse Paulis, Maaike Head)
  • vrouwen twee-zonder-stuurvrouw (Aletta Jorritsma, Karien Robbers)
Schermen
  • Bas Verwijlen (degen)
Schoonspringen
  • Uschi Freitag (driemeterplank)
Taekwondo
  • Reshmie Oogink (+67 kg)
Tafeltennis
  • Li Jiao (enkelspel)
  • Li Jie (enkelspel)
  • vrouwen landenteam (Li Jie, Li Jiao, en Britt Eerland)
Tennis
  • Kiki Bertens (enkelspel)
  • Robin Haase (mannen dubbelspel, enkelspel)
  • Jean-Julien Rojer (mannen dubbelspel)
Triatlon
  • Rachel Klamer
Turnen
  • Nederlands dames team (Céline van Gerner, Eythora Thorsdottir, Lieke Wevers, Sanne Wevers en Vera van Pol)
  • Nederlands heren team (Bart Deurloo, Yuri van Gelder, Jeffrey Wammes, Epke Zonderland en Frank Rijken)
Volleybal
  • Nederlands dames team (Femke Stoltenborg, Celeste Plak, Yvon Beliën, Robin de Kruijf, Maret Balkestein-Grothues, Quinta Steenbergen, Judith Pietersen, Myrthe Schoot, Lonneke Sloëtjes, Anne Buijs, Laura Dijkema en Debby Stam-Pilon)
Wielrennen
  • Marianne Vos (weg)
  • Anna van der Breggen (weg + tijdrit)
  • Ellen van Dijk (weg + tijdrit)
  • Annemiek van Vleuten (weg)
  • Wout Poels (weg + tijdrit)
  • Tom Dumoulin (weg + tijdrit)
  • Bauke Mollema (weg)
  • Steven Kruijswijk (weg)
Worstelen
  • Jessica Blaszka (-48 kg)
Watersport/zeilen
  • Dorian van Rijsselberghe (RS:X)
  • Marit Bouwmeester (Laser radial)
  • Lilian de Geus (RS:X)
  • Mandy Mulder/Coen de Koning (Nacra 17)
  • Rutger van Schaardenburg (Laser )
  • Afrodite Zegers/Kyranakou en Anneloes van Veen (470)
  • Pieter-Jan Postma (Finnklasse)
  • Annemiek Bekkering en Anette Duetz (49erFX)
Zwemmen
  • Inge Dekker (50 meter vrij, 100 meter vlinder, 4×100 meter vrij estafette)
  • Femke Heemskerk (100 meter vrij, 200 meter vrij, 4×100 meter vrij estafette, 4×200 meter estafette)
  • Andrea Kneppers (4×200 meter estafette)
  • Ranomi Kromowidjojo (50 meter vrij, 100 meter vrij, 4×100 meter vrij estafette)
  • Maud van der Meer (4×100 meter vrij estafette)
  • Robin Neumann (200 meter vrij, 4×200 meter estafette)
  • Sharon van Rouwendaal (400 meter vrij, 800 meter vrij, 10 kilometer open water)
  • Marrit Steenbergen (200 meter wissel, 4×100 meter vrij estafette, 4×200 meter estafette)
  • Kira Toussaint (100 meter rug)
  • Esmee Vermeulen (4×200 meter estafette)
  • Maarten Brzoskowski (400 meter vrij, 4×200 meter estafette)
  • Dion Dreesens (200 meter vrij, 4×200 meter estafette)
  • Ben Schwietert (4×200 meter estafette)
  • Kyle Stolk (4×200 meter estafette)
  • Joeri Verlinden (100 meter vlinder)
  • Sebastiaan Verschuren (100 meter vrij, 200 meter vrij, 4×200 meter estafette)
  • Ferry Weertman (10 kilometer open water)